Söyleşi , Chat ve IRC’ye Giriş Sekilleri

Söyleşi , Chat ve IRC’ye Giriş Sekilleri

1)Web’den giriş ;
sohbet,Chat Sistemleri şu demek oluyor ki IRC’ler e farklı giriş metodları bulunmakta. Bunlardan biride Web den yani Tarayıcıları kullanarak bu sistemlere dahil olarakk arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Kullanabileceginiz Tarayıcıların isimleri Google’ın yapmış oldugı Chrome , Mozilla Firefox , Opera ve genel anlamda MacOs un kullandıgı Safaridir.

Örnek Verecek olursak SohbeTTurkiye söyleşi sistemine web tarayıcısını kullanarak girmek istediginizde … Pc nizde bulunanan herhangi bir tarayıcının simgesine çift tıklayarak açıyoruz. Mesela Chrome dan bahsedersen isterseniz yeni açtıgınız tarayıcının orta kısmınde bulunan arama motorou bölümüne SohbeTTurkiye yazarak ilk çıkan sonuca giriş yapmış oldugınızda Webden girişi yapmıs olursunuz. İkinci bir yol ise;

Tarayıcının Adres Çubugu olarak anılan yerine www.SohbeTTurkiye.Net yazarak websayfamıza giriş yapmıs olursunuz.

Daha sonra ise söyleşi Sekmesine tıklayarak ve Nick ve Şifre belirleyerek girişyap butonuna tıkladınığınızda Sohbetin ve Sağlam dostluklar için ilk adımı atmış olursunuz

Genel olarak toparladığımızda kullanılan tarayıcıların %99 unda sistem bu şekilde işler…

internette kız nasıl tavlanır?
internette kız nasıl tavlanır?

2- MOBİL GİRİŞ:
Mobil Giriş ismindende anlaşılacagı üzere, Telefon, Tablet ve benzeri cihazlardan işletim sistemi Farketmeksizin giriş yaparak sistemlerimizi kullanbilmektir.

Telefonların Markaları veya Tabletlerin Markaları Farkmez bunu unutmayın. Aynı Bilgisayarda oldugu benzer biçimde bahsi gecen tarayıcıların aynılarının mobil versionlarıda bulundugu için giriş şeklini tekrardan gecmeye gerek duymuyoruz. Sadece SohbeTTurkiye.Net e giriş yapmış oldugınızda MOBİL sohbet Sekmesine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

 

3- MİRC Script Kullanarak GİRİŞ;
Üçüncü ve Son Giriş seklimiz olan Mirc Script Giriş şeklini sizlerin kullanımına sundugumu mirc scriptimizi kullanarak giriş yapabilirsin. Bunun nasıl kullanacagı hakkında sizlere daha detaylı data verelim.

Öncelikle bunu kullanabilmek için Bilgisayarınızda bir tane MİRC Script bulunmak şart. Bu programı ise MİRC INDIR Sekmesine Tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz..

Bu Script yada Mirc i bilgisayarımıza kurduktan sonra masa üstünde oluşacak simgesine çift tıklayarak açıyoruz.

Daha sonra açılan programda Sizden Nickinizi yazmanızı isteyecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra BaĞLAN Butonuna tıklayarak giriş yapmış olmuş olursunuz. Eğer nickiniz şifreli ise sizden otomatik olarak şifrenizi isteyecek ve sizde şifrenizi sıradan bir halde girerek nickinnize gecmiş olmuş olursunuz.. Nickiniz Kayıtlı değil ise lütfen NİCK KAYDINI ANLATIĞIMIZ MAKALEMİZİ İNCELEYİNİZ..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2022 Created with Royal Elementor Addons

İkabil.com Gururla Sunar